Solidworks Eğitim Setleri

SOLİDWORKS EĞİTİMİ

SolidWorks Nedir?

SolidWorks üretime yönelik olarak 3 Boyutlu katı model tasarlanmasına, tasarlanan parçaların montajı, Simülasyonu ve analizlerine olanak tanıyan bir CAD yazılımıdır. CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) aşamalarında oldukça güçlü olan yazılım, CNC (Computer Numerical Control-Bilgisayar Sayımlı (Kontrollü) Üretim) üretim yöntemlerine de tam uyum sağlar. Program ayrıca Sheet Metal (Saç Metal) çizim araçları sayesinde Saç Metal Bükme/Şekillendirme yöntemiyle imalat için de tasarım çözümleri sunar.

 

 

 

SolidWorks Eğitimi Alan Kişiler Hangi alanda çalışabilir?

Solidworks Eğitimi alan kişiler aşağıdaki sektörler başta olmak üzere CAD/CAM talebi olan birçok sektörde çalışabilir:

  • CNC Makineleri ile üretim yapılan iş kollarında(Metal/Plastik Kalıpçılığı gibi)
  • Makine Mühendisliği/Teknisyenliği/Teknikerliği alanlarında Saç Metal Malzeme ile Üretim Yapılan Sektörlerde
  • Endüstriyel Ürün Tasarımında
  • Mekatronik (Mekanik Elektronik) Alanında
  • Sac Metal Malzeme ile Üretim Yapılan Sektörlerde
  • Otomotiv Sektöründe
  • Gemi İnşa/Uçak Mühendisliği Alanında

 

SolidWorks Eğitim Setini Almak İçin Ön bilgi Gerekli mi?

 

SolidWorks eğitimi almak isteyenlerin teknik resim bilgisine ya da Makine

Mühendisliği/Teknikerliği, Endüstriyel Tasarım gibi üretime yönelik alanlarda bilgisinin olması önemli bir avantajdır. Bununla birlikte yoğun bir ön bilgiye sahip olmayan fakat temel bir teknik resim algısı, konuya ilgisi olan kişiler Solidworks eğitimlerinde başarılı olabilmektedir. Autocad vb. bir CAD programı bilgisi de büyük avantaj sağlamaktadır.

SolidWorks Eğitimi Ne işe Yarar?

SolidWorks eğitimi alan kişi endüstriyel yollarla üretilebilen her türlü ürünün fikir sürecinden, tasarım aşamasına, prototipi ya da imalatı için gerekli olan 3 boyutlu modelleme sürecine kadar her alanına hakim olabilir. Tabi kişinin bu alanlardaki mesleki bilgisi ve tecrübeleri de önemlidir. CNC ve CAD/CAM yöntemleriyle üretim yapan her türlü sektörde iş bulabilir. Makine Mühendisliği , Endüstriyel Tasarım, Kalıp İmalatçılığı gibi sektörlerde görev yapan kişilerin SolidWorks Programına hakim olması önemli bir avantajdır.

 

SolidWorks Ne için ve Nelerde Kullanılır?

 

SolidWorks öncelikli olarak üretime yönelik tasarımlar oluşturmayı hedefleyen bir programdır. Üretime yönelik olarak kullanıldığında CNC ya da Sac Metal yöntemleriyle üretim yapılan bütün sektörlerde kullanılır. Endüstriyel Tasarımcılar, Makine Mühendisleri/Teknisyenleri, Endüstri Mühendisleri, Gemi İnşa sektörü, Uçak üretimi ve otomotiv gibi bir çok sektörde güçlü destek sağlayabilen bir programdır.

SolidWorks programı ürün tasarımlarında, hızlı prototip makinaları kullanılan tasarım süreçlerinde de oldukça işlevlidir. Ürün üretilmeden önce Solidworks ortamında çizilir, montajı yapılır, farklı materyallerle görsel sunumu hazırlanabilir ve mekanik hareketlerinin animasyon videoları hazırlanabilir.

Mutlaka bilmeniz gereken bu programı uzman kadromuzca hazırlanan, anlatımı yalın ve herkes için uygun olan Solidworks Eğitim Setlerimiz ile öğrenin.

 

SolidWorks Eğitim Seti,SolidWorks Görsel Eğitim Seti,Solidworks Öğren, Solidworks 2015 Eğitim Seti,Solidworks ,SolidWorks Video Eğitimleri. SolidWorks Video Eğitim Türkiye ,SolidWorks Video Eğitim Türkiye , SolidWorks Video Eğitimleri,Solidworks Profesyonel ,Eğitim seti,Solidworks Eğitim Seti Al,